Zaloguj się przez Facebook
  • Jesienny ruch to zdrowie
  • Zumba - radość ćwiczenia
  • Ćwiczenia - recepta na zdrowie i piękny wygląd
  • Zumba - radość ćwiczenia

Ćwiczenia - recepta na zdrowie i piękny wygląd

w kategorii: Styl życia

Ćwiczenia - recepta na zdrowie i piękny wygląd

By cieszyć się ładnym wyglądem, nie wystarczy regularnie używać dobrych kosmetyków, odwiedzać salony piękności i nosić dobrze dobrane ubrania. Ważne jest też by zadbać o zdrowie, które procentuje w pięknie widocznym na zewnątrz. Sport to zdrowie, a zdrowie to piękno, zasady są więc jasne – ćwicz, aby być w pełni piękną!

Aktywność fizyczna jest niezbędnym elementem zdrowego stylu życia i warunkiem zachowania urody na długie lata. Poprzez systematyczne ćwiczenia, w naszym organizmie dokonuje się wiele pozytywnych zmian – poprawia się krążenie krwi, wzmacnia się nasz układ immunologiczny, rzadziej więc chorujemy. Ponadto ruch wpływa na sprawność stawów, ścięgien i mięśni. Ćwiczenia zwiększają także przemianę materii, co sprzyja zredukowaniu nadmiernej tkanki tłuszczowej, redukują więc ryzyko nadwagi i wielu chorób. Dzięki nim stymulowane są  hormony wzrostu, redukuje się poziom glukozy we krwi, poprawiają transportowanie tlenu i składników odżywczych po ciele, poprawia wydajność oddechowa i energetyczna. Osłabiają stres, relaksują i dodają mnóstwo energii i pozwalają spokojnie spać. Poza walorami zdrowotnymi, pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie, gdyż podczas ćwiczeń wydzielają się hormony szczęścia. Regularna aktywność fizyczna spowalnia procesy starzenia, więc nawet jeśli nie jesteśmy wielkimi fanami sportu, warto go uprawiać choćby w niewielkim stopniu.

Nie trzeba spędzać wiele godzin na siłowni, aby cieszyć się zdrowiem i piękną sylwetką. Najważniejsze to być konsekwentnym i regularnie się ruszać. Już 15 minut codziennych ćwiczeń w warunkach domowych, może przynieść oczekiwane rezultaty. Mięśnie będą lepiej ukształtowane, sylwetka wymodelowana, zbędne kilogramy zaczną spadać, a dobry humor będzie dopisywał każdego dnia. 

Ćwiczenia można uprawiać w różnych miejscach. Winda, łóżko, podczas chodzeni po schodach, jazdy samochodem, czy nawet stojąc w miejscu! Wystarczy pobudzić do pracy odpowiednie mięśnie. Na przykład stojąc wspinać się na palce. Dzięki takiemu z pozoru banalnemu ćwiczeniu pracują choćby łydki czy pośladki. W samochodzie podczas pozycji siedzącej można np. poruszać szyją, szczególnie stojąc w korku. Warto się indywidualnie zastanowić jak wiele jest takich miejsc, w których można ćwiczyć. Wystarczy zacząć już od codziennych prostych i lekkich czynności jak wchodzenie po schodach zamiast jazdy windą, robienie zakupów bez samochodu, spacer z psem, zabawa z dziećmi, praca w ogrodzie. Raz w tygodniu można wygospodarować czas na dłuższy spacer, jogging, jazdę rowerem, pływanie, a może tenis lub jogę. Miłym sposobem na zdrowie mogą być też aktywne wakacje na nartach, czy żeglowanie lub pływanie kajakiem.

Nie każdy ma tyle silnej woli by regularnie ćwiczyć, po pewnym czasie może to stać się po prostu nudne. Dlatego coraz więcej jest propozycji, które łączą np. ćwiczenia z tańcem. Do takich należy zumba, czy fat burning. Te metody spalania zbędnych kalorii przez taniec i zabawę są w Polsce coraz bardziej popularne. Dzięki muzyce dodającej energii, ciekawym układom, a jednocześnie intensywnemu treningowi i dokładnie dobranym ruchom, spalamy kalorie nie odczuwając znudzenia i monotonii, które często towarzyszą zwykłym ćwiczeniom. Warto więc poszukać szkoły tańca lub klubu fitness, które organizują tego typu zajęcia i połączyć przyjemne z pożytecznym. Dla osób lubiących dynamiczne i pełne energii ćwiczenia to dobry sposób na pewność siebie i przywrócenie sprawności fizycznej. Dla osób cierpliwych i lubiących spokojne ćwiczenia, odpowiednia będzie natomiast joga. Spodoba się tym, którzy chcą przede wszystkim odnaleźć harmonię ciała i ducha, wzmocnić i uelastycznić mięśnie, jak również nabrać większej świadomości własnego ciała i jego granic. 

Pomysłów na ćwiczenia i wyboru dyscyplin sportowych jest bardzo wiele, najważniejsze to zacząć i małymi krokami przyzwyczajać organizm do aktywności fizycznej. Z pewnością dobrze wpłynie ona na nasz wygląd, zdrowie i samopoczucie.