Zaloguj się przez Facebook
  • Jesienny ruch to zdrowie
  • Zumba - radość ćwiczenia
  • Ćwiczenia - recepta na zdrowie i piękny wygląd
  • Zumba - radość ćwiczenia

Zumba – radość ćwiczenia

w kategorii: Styl życia

Zumba – radość ćwiczenia

Chcesz się poruszać, ale ćwiczenia w siłowni cię przerażają? Myślisz o fitnessie, ale nie wiesz, czy podołasz? Idź na Zumbę i ciesz się zgrabną sylwetką.

Zumba to hit ostatnich miesięcy w fitness klubach. Połączenie tańców latynoamerykańskich prosto z serca Karaibów i Południowej Ameryki z elementami fitnessu, które poprzez świetną zabawę kształtuje sylwetkę, dba o kondycję, a przede wszystkim napawa optymizmem i wprawia w świetne samopoczucie.

Zumba została opracowana przez tancerza i choreografa Alberto "Beto" Pereza w Kolumbii w latach 90. XX wieku, dla którego ważne było, by połączyć ćwiczenia z przyjemnością. Przygotowany przez niego zestaw ćwiczeń pozwala osiągnąć dobre samopoczucie oraz w widoczny sposób ukształtować sylwetkę. W układach odnaleźć można elementy takich tańców jak merengue, salsa, cumbia, reggaeton, flamenco, samba, taniec brzucha, cha-cha, rumba, twist i wiele innych.

Dlaczego Zumba stała się tak popularna? Przede wszystkim dlatego, że tańcząc świetnie się bawisz nie zdając nawet sobie sprawy, że ćwiczysz i spalasz nawet 600 kalorii. Poza tym Zumba jest tak zaprojektowana, że może ją ćwiczyć każdy, bez względu na wiek, kondycję czy umiejętności.

Trening jest dynamiczny, wesoły i efektywny dla urody i zdrowia. Tańcząc zumbę, rzeźbimy ciało, odstresowujemy się, wzmacniając pewność siebie. Proste kroki taneczne i kombinacje ruchów oraz motywująca muzyka stwarzają atmosferę świetnej imprezy i totalnie porywają do zabawy. Już jedne zajęcia cardio z elementami treningu wytrzymałościowego i kształtującego sylwetkę powodują spalanie ogromnej ilości kalorii, ujędrniają i rzeźbią Twoje ciało.