Zaloguj się przez Facebook
  • Piękne usta - zwierciadło dobrego nastroju
  • Sekret młodości
  • Czym jest medycyna estetyczna?
  • Dlaczego nie należy się bać zabiegów medycyny estetycznej?

Dlaczego nie należy się bać zabiegów medycyny estetycznej?

w kategorii: Uroda

Dlaczego nie należy się bać zabiegów medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna w odróżnieniu od chirurgii plastycznej, opiera się wyłącznie na pozachirurgicznych zabiegach, które nie wymagają pobytu w szpitalu i są wykonywane ambulatoryjnie. Jednocześnie preparaty wykorzystywane do zabiegów są przebadane, naturalne i bezpieczne.

Do takich należą najpopularniejsze na rynku produkty Restylane. Ich głównym składnikiem jest kwas hialuronowy naturalnie występujący w organizmie. Produkty te są najbardziej przebadane na rynku (ponad 75 badań klinicznych) oraz najbardziej naturalne, tym samym najbezpieczniejsze. Wynika to z faktu, że kwas hialuronowy w nich zawarty jest w 99% identyczny z tym produkowanym przez organizm ludzki. Dzięki temu, że produkty są biozgodne, nie powodują uczuleń i nie wymagają żadnych prób alergicznych.

Zabiegi, polegają na iniekcji małych ilości preparatu wypełniającego. Nie trzeba się jednak tego obawiać, gdyż zabiegi są szybkie, proste, komfortowe i bezbolesne.

Wypełniacze są wchłaniane przez skórę, dzięki czemu nie pozostawiają żadnych śladów w postaci zgrubień i blizn. Efekty zabiegu są widoczne natychmiast i utrzymują się przez długi czas. Ogromną zaletą jest również fakt, że zabiegi można powtarzać wielokrotnie bez żadnej szkody dla zdrowia.
Zabiegi są proste, szybkie i praktycznie bezbolesne, łatwo się je podaje, a efekty uboczne są znikome i nie stanowią specjalnego problemu. Uprawnienia do wykonywania tych odmładzających zabiegów posiadają wyłącznie lekarze.

Niewątpliwie jedną z najważniejszych kwestii jest długość efektu po zabiegu. Restylane posiada absolutnie unikalną cechę - w miarę upływu czasu materiał powoli się wchłania, natomiast objętość wypełnienia pozostaje taka sama. Tak więc, przy prawidłowo wykonanym zabiegu u 70% pacjentów satysfakcjonujący rezultat utrzymuje się do roku.

Kuracja odmładzająca jest niezwykle efektywnym lekarstwem pozwalającym w sposób naturalny złagodzić skutki przemijania. Sam materiał jest absolutnie bezpieczny, przyjazny dla organizmu, zabieg jest praktycznie bezbolesny, a efekt - długotrwały.