Zaloguj się przez Facebook
  • Piękne usta - zwierciadło dobrego nastroju
  • Sekret młodości
  • Czym jest medycyna estetyczna?
  • Dlaczego nie należy się bać zabiegów medycyny estetycznej?

Jak stracić zbędne kilogramy? Zabiegi wyszczuplające jako uzupełnienie diety i ćwiczeń

w kategorii: Uroda

Jak wyszczuplić talię

Zimowa aura nie zachęca do aktywności fizycznej, zaś w naszej diecie może zabraknąć świeżych warzyw i owoców. Nie warto jednak odkładać odchudzania do wiosny, ale należy wspomóc walkę z dodatkowymi kilogramami zabiegami odchudzającymi i wyszczuplającymi.

Masaż limfatyczny

Masaż limfatyczny (wykonywany przez masażystę bądź przy pomocy urządzenia masującego) usprawnia krążenie limfy, czyli płynu tkankowego spływającego do naczyń chłonnych. Wolne, dokładne ruchy pozwalają przemieścić limfę i udrożnić węzły chłonne, co pobudza do pracy komórki, poprawia krążenie krwi i przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu. Masaż limfatyczny doskonale redukuje cellulit, usuwa obrzęki oraz wygładza skórę. Nie powinien on trwać jednak dłużej niż 20 minut. Efekty masażu są odczuwalne od razu po zabiegu.

Endermologia

Jest to masaż próżniowy podciśnieniowy obejmujący cały obszar ciała, wykonany za pomocą urządzenia generującego próżnię. Taki zabieg poprawia pracę układu limfatycznego i krążenia, rozluźnia mięśnie, wygładza pomarańczową skórkę oraz redukuje obrzęki i opuchliznę. Niektóre gabinety oprócz masażu mechanicznego i podciśnienia stosują również światło podczerwone i fale radiowe które przyspieszają skuteczność zabiegu. Masaż endermologiczny doskonale redukuje cellulit i pozostawia skórę widocznie gładszą. W zależności od potrzeby i stanu organizmu, warto wykonać od 10 do 20 takich zabiegów, a pierwsze efekty będą widoczne nawet już po pierwszej wizycie. Optymalna częstotliwość masażu endermologicznego to 2-3 masaże tygodniowo.

Elektrostymulacja

Elektrostymulator wysyłając impulsy elektryczne wywołuje skurcze określonych partii mięśni, dzięki czemu następuje rozbudowa tkanki mięśniowej oraz redukcja otaczającej ją tkanki tłuszczowej. Rytmiczne napinanie mięśni przyspiesza krążenie krwi oraz zwiększa dotlenienie komórek, co również stymuluje spalanie tłuszczu. Skóra jest ujędrniona, a cellulit wygładzony, zaś regularne poddawanie się elektrostymulacji z czasem zwiększy siłę i masę mięśni.

Mezoterapia

Mezoterapia polega na punktowym ostrzykiwaniu ciała kwasem hialuronowym, kofeiną i innymi substancjami odżywczymi. Nakłucia wykonywane są strzykawkami o bardzo cienkich igłach na głębokość do 1 mm w głąb naskórka. Zabieg obejmuje zwykle pośladki, uda i brzuch, czyli miejsca, gdzie najczęściej występuje problem z odkładającą się tkanką tłuszczową i cellulitem. Jest to zdecydowanie jeden z najskuteczniejszych zabiegów estetycznych, jednak może towarzyszyć mu niewielki ból i dyskomfort. Mezoterapia jest również skuteczna przy zwalczaniu rozstępów, jednak poddając się zabiegowi należy liczyć się z zaczerwienieniem skóry utrzymującym się do kilku dni.

Pamiętaj! Zabieg wyszczuplający to jedynie dodatek do ćwiczeń i diety

Należy pamiętać, że same zabiegi nie wystarczą, aby osiągnąć smukłe ciało i pozbyć się zbędnych kilogramów. Ważna jest również dieta ograniczająca kalorie. Kolejnym ważnym czynnikiem jest aktywność fizyczna – pozwala ona rozbudować mięśnie, zwiększyć wydolność organizmu oraz pozbyć się tkanki tłuszczowej. Szczególnie korzystne są ćwiczenia kardio, czyli takie, które utrzymują puls na poziomie wynoszącym około 75% tętna maksymalnego. Wybór ćwiczeń jest duży – może to być jogging, jazda na orbitreku, taniec czy ćwiczenia aerobowe. W połączeniu z zabiegami wyszczuplającymi pierwsze efekty będą widoczne bardzo szybko.