Zaloguj się przez Facebook
  • Piękne usta - zwierciadło dobrego nastroju
  • Sekret młodości
  • Czym jest medycyna estetyczna?
  • Dlaczego nie należy się bać zabiegów medycyny estetycznej?

Kwas hialuronowy - walczymy z mitami

w kategorii: Uroda

Jak wyszczuplić talię

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest związkiem naturalnie występującym w organizmie człowieka, odpowiadającym za gładkość i sprężystość skóry. Wraz z wiekiem jego ilość spada, co objawia się coraz bardziej zauważalnymi zmarszczkami oraz powolnym opadaniem tkanek. Receptą na zatrzymanie tego procesu jest dostarczenie go skórze z zewnątrz. I o ile jest to jedna z najbardziej popularnych i bezpiecznych substancji służąca korekcie zmarszczek, modelowaniu i powiększaniu ust czy wolumetrii twarzy, to krążą wokół niej bezzasadne opinie. Chcemy je obalić!

Podanie kwasu hialuronowego daje karykaturalne efekty.

Policzki w kształcie piłek czy „karpie” usta z pewnością odstraszają! Mało kto jednak wie, że aby uzyskać taki efekt potrzeba kilka, a nawet kilkanaście ampułek kwasu hialuronowego - na które niewiele osób stać. Standardowo podczas zabiegu zużywa się jedną, dwie ampułki, a rezultaty są bardzo naturalne. Optymalne rozwiązanie dla osób szczególnie obawiających się, to rozłożenie zabiegu na kilka etapów, gdzie po każdym można ocenić efekt. Ważny też jest wybór doświadczonego lekarza, który będzie umiał odpowiednio dobrać i podać produkt.

Zabiegi są bardzo bolesne.

Aby podać kwas w skórę istnieje konieczność użycia igły, która może powodować dyskomfort. Ale przy dzisiejszym postępie medycyny estetycznej można go zlikwidować! W tym celu służą mikrokaniule, kremy znieczulające stosowane na skórę przed zabiegiem oraz dodatek substancji znieczulającej w samym preparacie. O ile rodzaj wykonywanej procedury pozwala, lekarze sięgają do mikrokaniul, czyli igły okrągło zakończonej, która skutecznie redukuje nieprzyjemne doznania. W przypadku zabiegów wykonywanych igłą, istnieje możliwość wcześniejszego znieczulenia skóry specjalnym kremem. No i najwyższej jakości preparaty dodatkowo zawierają lidokainę, czyli środek znieczulający, który znacznie podnosi komfort zabiegu.

Stan skóry po wchłonięciu preparatu będzie gorszy, niż przed zabiegiem.

Podanie kwasu hialuronowego odsuwa w czasie pogłębianie się zmarszczek. Przeważnie po zakończeniu działania przez pewien czas skóra jest w znacznie lepszej kondycji niż przed zabiegiem. Obserwuje się również, że kolejne zabiegi wykonuje się w coraz dłuższych odstępach czasu. Dlaczego? Oprócz wygładzenia zmarszczek, odbudowy objętości i zapewnienia odpowiedniego nawilżenia, kwas hialuronowy stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu – czyli odbudowuje strukturę skóry, aby móc dłużej cieszyć się efektami. 

Efekty są nieodwracalne.

Nic bardziej mylnego. Efekty podania preparatu kwasu hialuronowego, w zależności od zastosowanego preparatu utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Natomiast, jeżeli istnieje konieczność szybszej likwidacji rezultatu zabiegu, wykorzystuje się dodatkową zaletę tej substancji- jego wrażliwość na enzym hialuronidaza. Podana hialuronidaza, w każdej chwili  usunie niezadowalające efekty terapii.

Kwas hialuronowy jest preparatem stosowanym tylko w okolicy twarzy.

Ależ skąd! Twarz to okolica, w której często wykonuje się przeróżne zabiegi z jego zastosowaniem, ale z dużym powodzeniem kwas hialuronowy wykorzystywany jest w nawilżaniu skóry szyi, dekoltu, dłoni oraz ramion czy brzucha. Wszędzie tam, gdzie skóra jest odwodniona i szorstka. Coraz częściej jego właściwości wykorzystywane są również w ginekologii estetycznej, np. do przeprowadzenia zabiegu zmniejszenia pochwy lub odbudowy objętości warg sromowych.