Zaloguj się przez Facebook
  • Piękne usta - zwierciadło dobrego nastroju
  • Sekret młodości
  • Czym jest medycyna estetyczna?
  • Dlaczego nie należy się bać zabiegów medycyny estetycznej?

Urodowe porządki przed latem

w kategorii: Uroda

Jak wyszczuplić talię

Wiosna to ostatni dzwonek na zabiegi, które pozwolą latem zachwycać swoją urodą! Z jednej strony warto kończyć zabiegi, które wymagały serii,  a z drugiej należy pomyśleć o tych, które zadbają o naszą skórę do lata. Bo nadszedł okres, w którym ekspozycja na słońce jest coraz większa, a trzeba pamiętać, że 80% zmarszczek powstaje w wyniku promieniowania słonecznego. Dlatego koniecznie zapoznaj się z naszą listą!

Filtr ponad wszystko! 

Jest podstawą profilaktyki anti-aging. Stosowanie kremu z filtrem to absolutny must have porannego makijażu. Idealnie jak będzie to 50+, a w torebce powinien dodatkowo znaleźć się puder  w kamieniu, o odpowiednim filtrze, aby powtórzyć zabieg po około 2-3 godzinach. Pamiętajmy: promienie słoneczne opalają w cieniu, jak również przenikają przez szyby!

Zmarszczkom mimicznym mówimy: nie!

Są najbardziej wrażliwe na promienie słoneczne - dużo częściej przez nie mrużymy oczy i marszczymy czoło, a to sprawia, że przybywa nam coraz więcej zmarszczek, a te które już  są – ulegają pogłębianiu. Podanie toksyny botulinowej wyłączy je z pracy w tym okresie – wysyłając na urlop. Dzięki temu uzyskamy zrelaksowany, odświeżony wyraz twarzy, a jednocześnie przeciwdziałamy tworzeniu się kolejnych zmarszczek.

 Odpowiednie nawilżenie twarzy, szyi i dekoltu:

Restylane Skinboosters to delikatne żele kwasu hialuronowego idealnie przygotowujące skórę do intensywnego kontaktu ze słońcem. Linia produktów działa wielokierunkowo: ujędrnia,  uelastycznia i głęboko nawilża. Efekt? Świeży, promienny i wyraźnie odmłodzony wygląd. Najlepsze rezultaty przynosi wykonanie serii 3. zabiegów, w odstępach 3-4 tygodni.

Apetyczne usta? 

O ile kształt i wielkość to kwestia gustu, o tyle pomarszczone i wyraźnie odwodnione usta nie wyglądają estetycznie. Czasem wyglądają na starsze niż my same  To wynik nadużywania promieni słonecznych, palenia papierosów czy niewłaściwej diety. Zabieg z użyciem kwas hialuronowym , pozwoli w szybki i bezpieczny sposób usta nawilżyć i poprawi ich kontur. Dzięki temu cała twarz odmłodnieje i nabierze młodzieńczego blasku.

Gładkie, zmysłowe ciało…

To już ostatni dzwonek na wykonanie zabiegów laserowych – po każdym z nich zalecona jest 4.tygodniowa słoneczna abstynencja. Jeżeli  wyjeżdżamy na urlop we wrześniu, to spokojnie jest czas na kilka zabiegów, a z ich efektów będziemy cieszyć się latami. Ale jeśli urlop zaplanowałyśmy na czerwiec,  to trzeba będzie skorzystać z doraźnych środków: depilatora, wosku, pianki, a w ostateczności …zakupionej w pośpiechu na stacji benzynowej maszynki do golenia 

Boczki, oponki i takie tam:

Oręży do walki z niechcianym tłuszczykiem jest kilka: począwszy od najskuteczniejszej, ale i wymagającej najdłuższej rekonwalescencji -  liposukcji chirurgicznej, poprzez lipolizę laserową czy iniekcyjną po zabiegi ultradźwiękowe. Wybór zależy od naszego portfela i determinacji w przeprowadzeniu, wielokrotnie serii, zabiegów.  Warto pamiętać, że nawet uzyskując rewelacyjne rezultaty – bez wprowadzenia zmian dietetycznych i trybu życia, długo ich nie utrzymamy

Skórka pomarańczowa- precz!

Niestety, my kobiety już tak mamy, że niezależnie od wagi, wzrostu i wieku cellulit jest i już…taka budowa, taka natura..Zabiegów do wyboru jest dużo: od ostrzyknięć specjalnymi koktajlami, poprzez zabiegi wykorzystujące tzw. ”zimy laser”,   fale radiowe, ultradźwięki, na różnego formach masażu skończywszy. W połączeniu z aktywnością fizyczną i odpowiednią dietą, efekty mogą być naprawdę zaskakujące. Dobrze wiedzieć, że cellulit to jednak tendencja naszej skóry i aby pozbyć się go na zawsze, trzeba wprowadzić odpowiedni plan i konsekwentnie się go trzymać! Powodzenia!