Zaloguj się przez Facebook

Powiększanie Ust

w kategorii: Zabiegi z kwasem hialuronowym

Zmysłowy uśmiech każdego dnia

Powiększanie Ust – zmysłowy uśmiech każdego dnia

Czerwone, różowe, satynowe. Muśnięte błyszczykiem lub podkreślone kredką. Są atutem kobiecości i wizytówka całej twarzy. Piękne i kształtne to marzenie wielu kobiet. Dlatego jeżeli natura nie obdarzyła nas pożądanym kształtem ust warto pomyśleć o zabiegu, który poprawi ich wygląd a nam samym – samopoczucie.

Jeszcze do niedawna zabieg powiększania ust był zarezerwowany dla gwiazd i celebrytów. Edukacja w zakresie bezpieczeństwa i dostępności zabiegów medycyny estetycznej oraz zmieniający się kanon piękna kobiecego ciała spowodowały, że coraz więcej pań decyduje się na poprawę wyglądu ust. Najpopularniejszym zabiegiem jest powiększanie warg, korekta ich kształtu, podnoszenie kącików ust i rewitalizacja połączona z nawilżenie. Obecnie jest kilka metod powiększania warg, wśród nich najpopularniejszym i najmniej inwazyjnym jest wypełnienie i korekta kwasem hialuronowym.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Najpopularniejszą najmniej inwazyjną metodą powiększania jest podanie kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy występuje naturalnie we komórkach organizmu a  jego najważniejszą funkcją jest wiązanie i magazynowanie wody w tkankach. Odbudowuje on również strukturę skóry i polepsza funkcjonowanie komórek, dzięki czemu skóra jest bardziej elastyczna i nawilżona.  Do powiększania ust ich kształtu stosowany jest kwas hialuronowy w postaci żelu, którym można powiększyć lub tylko nieznacznie uwydatnić usta, poprawić ich kontur jednocześnie nawilżyć wargi i usunąć zmarszczki wokół nich.  Efekty powiększania kwasem hialuronowym są widocznie już po zabiegu.

Wielkość i kształt ust

Kilka lat temu wykonywane były zabiegi powiększające przede wszystkim górna wargę, tak by osiągną efekt tzw paris lips. Obecnie usta wypełnia się w ten sposób, by wielkość wargi górnej i dolnej była porównywalna.

Przed powiększaniem ust należy określić ich pożądaną wielkość i kształt. Warto przy tym pamiętać, że o finalnym efekcie będą decydowały naturalne predyspozycje i podatności  naszych warg na korektę. Zaaplikowany kwas hialuronowy przez około dwa tygodnie po zabiegu dostosowuje się do pożądanego kształtu i właściwy efekt widać po tym czasie. 

Sposób powiększania kształtu ust zależy od wieku pacjenta. Młode kobiety decydują się zazwyczaj na uzupełnienie objętości i uwypuklenie czerwieni wargowej. Dojrzałe panie wybierają korektę zmarszczek palacza, podniesienie kącików ust, modelowanie i uzupełnienia czerwieni warg oraz podkreślenie tzw. łuku kupidyna.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg trwa ok. 20 minut, przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i jest praktycznie bezbolesny. Iniekcja kwasu hialuronowego wykonywana jest cienką igłą, punktowo. Jak po każdym tego typu zabiegu może wystąpić obrzęk i nadmierna wrażliwość na dotyk, ponieważ obszar ust jest okolicą szczelnie wrażliwa. Zwykle objawy te występują w ciągu 2 dni a efekty utrzymują się nawet do 12 miesięcy.

Dla kogo jest zabieg?

Powiększanie kwasem hialuronowym polecane jest dla osób z małymi i nieharmonijnymi ustami a także wszystkim, którzy chcą uwypuklić naturalne piękno swoich warg.

ZABIEGI TRWAŁE, wykonywane w znieczuleniu miejscowym:

Powiększanie ust techniką: Bullhorn Lip Lift

Bullhorn Lip Lift to trwały, inwazyjny zabieg powiększania ust zwany też metodą cięcia pod nosem polegający na usunięciu niewielkiego paseczka skóry pod nosem, tuz przy krawędzi nozdrzy. Dzięki zabiegowi można powiększyć zarówno czerwień wargową jak i skrócić wagi górne. 

Powiększanie ust przez przeszczep własnej tkanki tłuszczowej

To zabieg polecany szczególnie osobom z wąskimi ustami lub osobom, u których w wyniku starzenia się nastąpił zanik tkanek. Do przeszczepu pobierana jest od pacjenta tkanka tłuszczowa np. z uda, która następnie jest implementowana w okolice ust. Z uwagi na fakt, że część przeszczepionej tkanki ulega naturalnemu wchłonięci, zalecane jest powtórzenie po 6 miesiącach przeszczepu. Wówczas uzyskany zostanie trwały efekt.

Powiększanie ust metodą Korium

To zabieg polegający na przeszczepienie paska skóry właściwej – korium. Korium pozyskuje się zwykle z blizn. Przez niewielkie nacięcia w kącikach ust sprowadza się korium na krawędzi czerwieni wargowej.  W efekcie zabiegu usta stają kształtne, naturalnie jędrne i regularne.