Zaloguj się przez Facebook

Soft lifting, totalne odmłodzenie bez skalpela!

w kategorii: Zabiegi z kwasem hialuronowym

Soft lifting, totalne odmłodzenie bez skalpela!

Lifting dla większości pacjentów oznacza operacyjną korektę oznak starzenia się twarzy a co z tym związane – dyskomfort, ból i długotrwałą rekonwalescencję. Tak jednak być nie musi.  Dla osób pragnących odmłodzić swoją twarz i szybko cieszyć się efektami zabiegu, medycyna estetyczna przygotowała Soft lifting. Efekty są spektakularne i długotrwale!

Czym jest Soft Lifting?

Soft Lifting zwany też miękkim liftingiem jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej i doskonałą alternatywą dla tradycyjnego liftingu. Nieinwazyjny i komfortowy, poprawiający nawilżenie tkanek, pozwala zapobiegać i/lub korygować powstawanie zmarszczek i poprawia owal twarzy. Dzięki innowacyjnej metodzie podawania kwasu hialuronowego Soft Lifting działa dwufazowo: modeluje owal twarzy i napina skórę a z drugiej strony intensywnie ją odżywia. I to, co najważniejsze: zabieg umożliwia naturalną poprawę wyglądu całej twarzy w czasie jednej sesji zabiegowej, a nie tylko wybranego jej fragmentu! W efekcie wypełnione są zmarszczki, fałdy skórne, skorygowane cienie pod oczami, wymodelowane usta a skóra zyskuje obojętność, sprężystość i świeży, młody wygląd. 

Na czym polega?

Soft Lifting polega na linijnym podawaniu kwasu hialuronowego śródskórnie i/lub podskórnie przy zastosowaniu, tzw. miękkiej kaniuli, której koniec jest tępo zakończony. Dokonując aplikacji kaniulą nie dochodzi do uszkodzenia naczyń i ważnych nerwów. Użycie techniki „miękkiego liftingu” minimalizuje ryzyko wystąpienia działań niepożądanych i daje naturalny efekt. Kwas hialuronowy tworzy dodatkową siatkę, rodzaj ‘rusztowania’, które zapobiega tworzeniu się zmarszczek i pozwala modelować owal twarzy. Ze względu na specyficzne właściwości kwasu hialuronowego, jednocześnie poprawia się kondycja skóry i jej nawilżenie. 

A jakie są efekty?

Naprawdę spektakularne! Twarz staje się widocznie odmłodzona, owal twarzy wymodelowany i podniesiony, zmarszczki zredukowane a skóra twarzy długotrwale nawilżona, promienna i świeża. Podczas zabiegu kwas hialuronowy podaje się na cały obszar twarzy, dlatego Soft Liftingiem można korygować:

  • kształt ust wraz z opadającymi kącikami ust
  • owal twarzy 
  • fałdy nosowo-wargowe 
  • zmarszczki wokół oczu i na czole

Lifting tradycyjny kontra Soft Lifting

Tradycyjny lifting jest zabiegiem inwazyjnym i bolesnym. Wymaga długotrwałej rekonwalescencji a na efekty trzeba czekać kilka tygodni do zaleczenia zmian pooperacyjnych. W przeciwieństwie do niego Soft Lifting nie powoduje u pacjentów dyskomfortu wynikającego z bólu i leczenia. Efekty są natychmiastowe i tuż po zabiegu można normalnie funkcjonować.  Ponadto Soft Lifting jest zdecydowanie bezpieczniejszym zabiegiem: ryzyko powstawania siniaków czy uszkodzenia nerwów i naczyń jest minimalne. I to bardzo ważne – miękki lifting daje efekt poprawy wyglądu z zachowaniem naturalnych kształtów

Dla kogo jest zabieg?

Soft lifting dedykowany jest osobom z widocznymi zmarszczkami, oznakami starzenia się skóry i słabego jej nawilżenia. Mogą z niego korzystać zarówno kobiety jak i mężczyźni. 

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • ciąża, 
  • okres karmienia,
  • choroby autoimmunologiczne, 
  • zakażenia skóry, 
  • niewyrównana cukrzyca, 
  • choroba nowotworowa.

Po zabiegu

Należy pamiętać, by, przez co najmniej dwa tygodnie unikać słońca. Nie wolno również w tym czasie korzystać z solarium.