Zaloguj się przez Facebook

Wolumetria – skuteczny sposób modelowania owalu twarzy

w kategorii: Zabiegi z kwasem hialuronowym

Wolumetria – skuteczny sposób modelowania owalu twarzy

Wraz z wiekiem starzeje się nie tylko skóra, ale również inne tkanki twarzy. Stopniowo zanika podskórna tkanka tłuszczowa, szczególnie w okolicach kości policzkowych, skroni, obszaru nosowo-wargowego i ust. W efekcie twarz traci swój miękki owal, rysy wyostrzają się a skóra słabiej podtrzymywana przez tkankę, wiotczeje. Warto wówczas skorzystać z zabiegu wolumetrii, który doskonale modeluje owal twarzy i skutecznie rozwiązuje problem zapadniętych policzków i „doliny łez”.

Jak działa Wolumetria?

Wolumetria polega na korekcji i przywracaniu utraconej objętości tkanek miękkich twarzy oraz modelowaniu owalu twarzy. Zabieg daje efekty podobne jak tradycyjny lifting jednak w przeciwieństwie do niego jest nieinwazyjny i nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji. Wolumetria niweluje również niedoskonałości w postaci wiotkiej skóry z charakterystycznymi zmarszczkami głębokimi lub bruzdami  oraz poprawia wzrost napięcia skóry.  

Do przeprowadzenia wolumetrii stosuje się kwas hialuronowy stabilizowany lub sieciowany, zapewniający długotrwałe efekty. Jest on znacznie gęstszy od kwasu stosowanego do wypełniania zmarszczek. Jest elastyczny, miękki i ma jednorodną konsystencję, identyczną z tkanką pacjenta, jest więc niewidoczny i niewyczuwalny.  Dlatego sprawdza się doskonale przy modelowaniu konturu twarzy (szczególnie utraconej objętości w okolicy policzków i podbródka), zarysu ust, niwelowaniu głębokich zmarszczek i bruzd. Wypełnia się nim również tzw. "dolinę łez". 

Na czym polega zabieg?

Głęboko pod skórę, za pomocą specjalnej kaniuli, wprowadzany jest nowej generacji preparat z kwasu hialuronowego. Po aplikacji implantu lekarz dokonuje delikatnego masażu, by równomiernie rozprowadzić wypełniacz. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i jest prawie bezbolesny a efekty widoczne natychmiast.  Cały zabieg trwa około 30 minut. 

Dla kogo jest zabieg?

Wolumetria polecana jest zarówno kobietom jak i mężczyznom po 40 roku życia. Młodsi pacjenci również mogą skorzystać z zabiegu jeżeli ich stan i kondycja skóry wymagają liftingu volumetrycznego.

Jak długo trwają efekty?

Efekty widoczne są natychmiast po zabiegu i utrzymują się od 9 do 18 miesięcy, w zależności od użytych preparatów

Czy mogą pojawić się efekty niepożądane?

W trakcie zabiegu pojawia uczucie rozpierania w warstwie podskórnej. W ciągu kilku dni po zabiegu może pojawić się niewielka bolesność modelowanej okolicy a także zaczerwienienie i niewielki obrzęk. W tym czasie nie należy korzystać z solarium ani przebywać na słońcu, wskazane jest też unikanie intensywnego wysiłku fizycznego.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

  • Ciąża, karmienie piersią,
  • Uczulenie na kwas hialuronowy,
  • Cukrzyca
  • Stany zapalne skóry: trądzik, opryszka
  • Choroby autoimmunologiczne
  • Tendencje do powstawania bliznowców
  • Choroba nowotworowa