Zaloguj się przez Facebook

Wygładzanie zmarszczek mimicznych

w kategorii: Wygładzanie zmarszczek

Wygładzanie zmarszczek mimicznych

Kurze łapki, lwie bruzdy czy zmarszczki poziome czoła to częsty problem wielu osób. Jednak dzięki zabiegom medycyny estetycznej zmarszczki te znikają na długi czas, pozwalając cieszyć się młodym wyglądem.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg wygładzania zmarszczek mimicznych? 

Kandydatkami do zabiegu są osoby z bogatą mimiką górnej części twarzy, w wyniku której powstają zmarszczki o różnym poziomie zróżnicowania. Zabiegi wykonywane są najczęściej u osób powyżej 30 roku życia. U młodszych osób zabiegi maja charakter prewencyjny, ponieważ ograniczają ale nie uniemożliwiają mimikę twarzy, która przyczynia się do powstawania zmarszczek. 

Czy każdy może poddać się zabiegowi?

Nie, istnieją bowiem pewne przeciwwskazania. Zabiegowi nie powinny poddawać się:   

  • kobiety w ciąży 
  • kobiety karmiących piersią
  • osoby leczone antybiotykami  
  • osoby przyjmujące leki wpływające na krzepliwość krwi
  • osoby  cierpiące na choroby mięśni  

Na czym polega zabieg?

Jest to zabieg niechirurgiczny, iniekcyjny. W zależności od punktów iniekcji trwa około 15-20 minut. Jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. 

Kiedy widać pierwsze efekty zabiegu?

Pierwsze efekty zabiegu zauważalne są po kilkunastu godzinach, a pełny rezultat uzyskuje się po 10-15 dniach.

Jak należy postępować po zabiegu?

Po zabiegu można od razu wrócić do domu lub pracy. W ciągu 4 godzin po zabiegu nie należy pochylać głowy do dołu i należy unikać wysokich temperatur.  Należy również unikać masażu w miejscu iniekcji. W ciągu 0,5-1 godziny po zabiegu można ćwiczyć mięśnie mimiczne w miejscach iniekcji.

Jaki jest efekt zabiegu?

Zmarszczki całkowicie lub częściowo są zlikwidowane. Wyraz twarzy staje się łagodniejszy, twarz wygląda naturalnie, a jej ogólna mimika zostaje zachowana. 

Jak długo utrzymuje się efekt? 

Efekt zabiegu utrzymuje się przez okres około 6 miesięcy. 

Czy zabieg jest bezpieczny?

Zabieg wykonywany przez wykwalifikowanego lekarza jest bezpieczny. U niektórych pacjentów mogą wystąpić objawy grypopodobne (stan podgorączkowy, bóle mięśni, zmęczenie). Czasem też niektóre osoby mogą skarżyć się na nudności, wymioty lub bóle głowy. Dolegliwości te jednak mijają po kilku dniach. W rzadkich przypadkach – gdy zabieg nie jest wykonany w profesjonalny sposób – może dojść do porażenia mięśni w okolicy wstrzyknięcia preparatu lub osłabienia mimiki. Dlatego zabiegu nie wolno nigdy wykonywać na własną rękę lub w podejrzanych placówkach, które starają się kusić pacjentów okazyjną ceną.